Webinar:
Bliv klar til e-fakturering og EU’s ViDA – med Business Central
EU’s ViDA: Hvad betyder det for din virksomhed – og hvad skal du gøre i 2026?
Pris: GRATIS
EU’s ViDA: Hvad betyder det for din virksomhed – og hvad skal du gøre i 2026?
Pris: GRATIS
Mange virksomheder sender stadig fakturaer som PDF på mail. Men EU er i gang med at ændre spillereglerne: Der kommer gradvist krav om, at B2B-fakturaer skal udveksles som rigtige e-fakturaer, så data kan læses direkte af systemer.
På webinaret får du et enkelt, praktisk overblik over, hvad der er på vej – og hvordan du kan forberede din virksomhed i god tid, uden at det bliver et stort projekt.
Økonomichef/CFO, regnskab, IT/ERP-ansvarlig og driftschefer i virksomheder, der fakturerer B2B (i DK eller EU).
Henrik Nielsen, Consultant Manager hos Vektus
Henrik er ekspert og erfaren løsningsarkitekt med ekspertise inden for forretningssystemer. Gennem de sidste 20 år har han været involveret i implementeringsprojekter og arbejdet med løsningsdesign, salg og projektledelse af ERP-projekter– både strategisk og operationelt.
Business Central kunder
Cloud-implementeringer
Års samlet BC-erfaring
Medarbejdere
Lokationer i DK
E-Documents i Business Central og EU’s ViDA – hvad betyder det for din...